6 اثر از اومافیلم به بخش مسابقه هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند راه یافتند

به گزارش روابط عمومی اومافیلم به نقل ازهفتمین جشنواره تلویزیونی مستند، با پایان مهلت ارسال فیلم‌های مستند به دبیرخانه این جشنواره و پس از بررسی‌های هیئت انتخاب، مستندهای راه یافته به بخش مسابقه هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند اعلام شدند. براین اساس، 69 مستند راه یافته به بخش مسابقه این رویداد شامل 19 مستند بلند، 23 مستند نیمه بلند و 27 مستند کوتاه معرفی می‌شوند.در این میان نام 6 مستند از اومافیلم در بخش نیمه بلند و کوتاه نیز به چشم میخورد.

مستندهای راه یافته به بخش نیمه بلند:

«جنگِ سردِ تر» به کارگردانی سیامک مختاری

«راش شرقی» به کارگردانی مسعود کارگر

«سد در سد» به کارگردانی محمدجواد رئیسی
مستند «جنگ سرد تر» که تازه ترین اثر سیامک مختاری می باشد، مسئله انرژی گاز را در سطح بین الملل، در قالب مستندی سریالی به تصویر می کشد. «راش شرقی»، همانطور که از نام اثر و کارگردانش پیداست، مستندی محیط زیستی است که اومافیلم و مسعود کارگر سابقه درخشانی را در این زمینه دارا هستند.این مستند، روایتی از تصمیم احداث تله کابین گرگان از نگاه مخالفان و موافقان را با صدای زیبای سرکار خانم «صفا آقاجانی» به تصویر می کشد.مستند «سد در سد»، در تلاش است تا با ارائه شفاف از حواشی برگزاری کنکور در سالهای گذشته به دنبال راه حلی برای برون رفت از مشکلات سیستم آموزش کشور باشد. در این مستند نقش مافیای کنکور در مشکلات سیستم آموزشی کشور بررسی شده است.

مستندهای راه یافته به بخش کوتاه:

«آخرین آرزوی سیروس» به کارگردانی سجاد ترابی

«یک کار نیمه مردانه» به کارگردانی مسعود کارگر

«موذی» به کارکردانی حمید مهاجرانی
«آخرین آرزوی سیروس» روایتی پرتره از زندگی سیروس قایقران است.سیروس قایقران فوتبالیست قهاری بود که هر دروازه بانی در ایران یارای مقابله با شوتهای اتوکشیده او را نداشت، او به عنوان یک بازیکن تکنیکی با منش پهلوانی در میان عموم مردم محبوب بود و هنوز هم یاد و خاطرات او برای دوستان همبازیان و علاقه مندانش زنده است.« موذی» نیز یک مستند در حیطه محیط زیست شهری است.این مستند به بررسی رابطه انسان با حیوانات شهری می پردازد.مستند «یک کار نیمه مردانه» به تصویر کشیدن حرفه آتش نشانی در ایران است، که تا همین چند وقت پیش حرفه ای کاملا مردانه محسوب می شد.اما اکنون کمی متفاوت تر از گذشته شده است. یک کار نیمه مردانه از لزوم حضور آتش نشانان خانم و مسائلشان صحبت می کند.
این آثار از اول مهرماه 1402 در جدول پخش شبکه مستند سیما قرار گرفته و روی آنتن می‌روند.هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش‌های فیلم مستند، مجموعه مستند، عکس مستند و مستندنگاری، مهرماه 1402 به دبیری یاسر فریادرس برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه